Puriko hevoskärpänen- Liity ratsastusseuraan

01.08.2013

Lapinlahden Ratsastusseura esittäytyy NettiTiedon toteuttamilla nettisivuilla.

Lapinlahden Ratsastusseura on järjestänyt ratsastustoimintaa jo 15 vuotta. Hevosharrastajia on alueella riittänyt hyvin ja seuran tallilla riittää kävijöitä. Uudet harrastajat ovat kuitenkin aina tervetulleita ja seuralle päätettiin avata nettisivut, joiden kautta ratsastuksesta kiinnostuneet voisivat tutustua seuraan ja liittyä mukaan toimintaan. Koska nettisivujen avulla haluttiin tavoittaa uusia harrastajia, oli tärkeää, että sivusto löytyy hyvin myös hakukoneiden kautta tehdyissä hauissa. Lisäksi sivuston haluttiin olevan riittävän laaja, jotta seuran toiminnan ja historian lisäksi saataisiin esille yhteystiedot, jäseninfo sekä kilpailut ja muut ajankohtaiset asiat. Laajuudesta huolimatta sivuston ylläpito ei saisi olla liian kallista ja sivujen päivittämisen tuli onnistua ilman ammattilaisen apua.

NettiTiedon Yrityspalvelujärjestelmästä löytyi ratkaisu kaikkiin seuran tarpeisiin. Yrityspalvelujärjestelmän nettisivujen käyttöönotto on nopeaa, päivittäminen helppoa ja kaikkiin nettisivupaketteihin sisältyy tehokas hakukoneoptimointi. Paketti voidaan räätälöidä asiakkaan tarpeiden mukaan, jolloin kustannukset pysyvät pieninä. Sisältösivujen ja muiden ominaisuuksien hinnoittelu on järkevää eivätkä yksittäiset ominaisuudet kasvata kokonaishintaa kohtuuttomasti. Nettisivujen ulkoasun voi valita valmiista ulkoasumalleista, jolloin säästetään graafisen suunnittelun kustannuksissa. Lisäksi sivustoja voi laajentaa tarpeen mukaan uusilla ominaisuuksilla ja lisäpalveluilla.


www.lapinlahdenratsastusseura.fi

 

Lisätietoja

Lapinlahden Ratsastusseura
044 567 0844
miiatallgren (at) yahoo.com

NettiTieto Oy – NTG Finland
info(at)nettitieto.fi
020 742 1160