Kuopion Kauppahallin yhdistys ry:lle sivut nettiin

31.05.2012

Kuopion Kauppahalli on toiminut jo vuodesta 1902. Sen erikoismyymälöistä löytyy esimerkiksi käsitöitä, matkamuistoja, kukkia, leivonnaisia ja lihatuotteita. Hallista löytyy myös kahvila.

Kuopion Kauppahallin yhdistys ry:n sivut tehtiin NettiTiedossa yhdistyksen toimittaman ulkoasun pohjalta. Sivuille lisättiin slideshow, joka esittelee hallin yritysten tuotteita. Jokaisesta yrityksestä löytyy omalla sivullaan lyhyt esittely yhteystietoineen. Sivustolla on käytössä Intranet. Linkki kirjautumissivulle löytyy kätevästi navigointipalkista. Intranet on helppo tapa tiedottaa jäsenille yhdistyksen asioista.

Lisätietoja

Kuopion Kauppahallin yhdistys ry 
yhdistys(at)kuopionkauppahalli.net

NettiTieto Oy - NTG Finland
info(at)nettitieto.fi
020 742 1160