Pohjois-Savon Kylät Ry tyylikkäästi nettiin

20.04.2012

NettiTiedon Mainostoimistopalvelut suunnitteli Pohjois-Savon Kylät Ry:lle uuden ilmeen. Palveluun kuului nettisivujen räätälöinnin lisäksi logon, käyntikortin, kirjepohjan ja esitteen suunnittelu. Kaikissa yhdistyksen materiaaleissa on nyt sama visuaalinen ilme.

Nettisivut ovat selkeät ja näyttävät. Ne luovat yhdistykselle nykyaikaista ilmettä. Sivuilla on käytössä useita lisämoduuleita, kuten jo etusivulla näkyvät uutiset: Tuoreimmat niistä näkyvät etusivulla, ja arkistosta löytyy tietoa jo menneistä tapahtumista. Lomakkeita löytyy useasta kohdasta, ja ne on toteutettu lomakegeneraattorilla yhdistyksen tarpeiden mukaiseksi. Sivut on tehty Yrityspalvelujärjestelmän avulla, joten jatkossa niiden päivittäminen itsekin on helppoa.

Lisätietoja

Pohjois-Savon Kylät Ry
makkonen.minna(at)gmail.com
0400 544 204

NettiTieto Oy - NTG Finland
info(at)nettitieto.fi
020 742 1160